Tanie linie lotnicze Wizz Air posiadają bardzo bogatą ofertę związaną z tanim lataniem. Jako jeden z większych przewoźników Wizz Air posiada wiele miejsc docelowych i obleganych tras. Jedną z takich tras jest przelot pomiędzy polskim lotniskiem w Katowicach, a angielską stolicą Londynem. Tani bilet oraz tani przelot można już teraz zarezerwować korzystając z wyszukiwarki tanich biletów, albo dzwoniąc na infolinię, która obsługiwana jest przez konsultantów. Oba sposoby są szybkie i łatwe. Lot odbywa się z katowickiego lotniska, które oddalone jest od centrum miasta o kilkadziesiąt kilometrów.

Zaś przylot następuje do londyńskiego portu lotniczego w Luton (które także znajduje się blisko centrum miasta). Lot trwa około półtorej godziny. Jednakże warto sobie zadać pytanie co wpływa na taką atrakcyjność owej trasy. Bez wątpienia duże znaczenie ma walor pieniężny, ponieważ jak wiadomo w Londynie mieszka i pracuje znaczny procent polaków. A co się z tym wiąże podróżowanie pomiędzy miejscem pracy, a rodzinnymi stronami jest obowiązkowe. Aczkolwiek ważny aspekt ma też walor turystyczny.

Polacy chętnie wybierają się na urlop za granicę, zwłaszcza do ostoi systemu monarchicznego- Londynu. Jest to miasta wielokulturowe i wielobarwne, które nigdy nie zasypia i które jest otwarte na nowe obyczaje i zwyczaje. Londyn to także miasto o fascynujących zwyczajach, z których jednym z najbardziej znanych jest popołudniowe picie herbaty. Dla młodych Londyn oznacza także przyszłą parę królewską- Kate i Williama, która spodziewa się potomka. Ponadto także Wizz Air proponuje tanie bilety na ten przelot, co także podnosi walor owej trasy. Zobacz połączenia Katowice Oslo i Katowice Paryż.